Sklep czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:30 do 15:30

Prowadnice i wózki liniowe

 

Wysokiej klasy prowadnice i wózki liniowe

Zamów najwyższej klasy wózek szynowy, prowadnicę do frezarki oraz wózki liniowe!

Prowadnica z szyną profilową umożliwia liniowe przemieszczanie za pomocą kulek. Dzięki zastosowaniu kulek między szyną a wózkiem można osiągnąć nad wyraz precyzyjny ruch liniowy. W porównaniu z konwencjonalną prowadnicą ślizgową, współczynnik tarcia jest pięćdziesięciokrotnie mniejszy. Dzięki wymuszonemu prowadzeniu wózka liniowego na szynie prowadnice z szyną profilową mogą przenosić obciążenia zarówno w poziomie, jak i w pionie.


Wózki liniowe posiadają suport ułożyskowany na prowadnicy z szyną profilową, który musi przezwyciężyć tylko tarcie toczne. Różnica między statycznym i dynamicznym tarciem tocznym jest bardzo mała, wskutek czego siła wprawienia w ruch jest tylko nieznacznie wyższa od energii ruchu. Dzięki temu w wózkach szynowych nie występują efekty stick-slip.


Przy prowadnicy ślizgowej wystąpić mogą błędy dokładności z powodu różnej grubości warstw smaru. Wskutek tarcia ślizgowego i występującego często niedostatecznego smarowania powstaje wysokie zużycie i tym samym zmniejszenie dokładności. W przeciwieństwie do tego prowadnica z szyną profilową ma bardzo małe tarcie ślizgowe połączone z bardzo małym zużyciem. Dokładność prowadzenia pozostaje prawie taka sama przez cały okres użytkowania.


Dzięki niskim współczynnikom tarcia, wózki szynowe bądź liniowe są uruchamiane przy pomocy niewielkiej siły napędowej. Potrzebna moc napędowa pozostaje niewielka również przy ruchach rewersyjnych. Dzięki prowadzeniu wymuszonemu uwarunkowanemu konstrukcją, wózki liniowe mogą przyjmować siły pionowe i poziome.


Montaż prowadnicy z szyną profilową w wózkach szynowych i liniowych jest łatwy. Frezowana lub oszlifowana powierzchnia montażowa gwarantuje wysoką dokładność, pod warunkiem przestrzegania instrukcji montażu. Tradycyjne prowadnice ślizgowe, uzupełniające wózki szynowe i liniowe, wymagają znacznie większych nakładów montażowych związanych ze skrobaniem powierzchni ślizgowych. Wymiana poszczególnych elementów tworzących wózki szynowe lub liniowe nie jest możliwa bez skrobania. Prowadnice szyn profilowanych można jednak wymieniać bez dalszych nakładów.

Jeżeli poszukujesz prowadnic szynowych, wózków liniowych oraz prowadnic do frezarki, to możesz mieć pewność, że znalazłeś się w odpowiednim miejscu!

Prowadnice szynowe i wózki liniowe, które spełnią Twoje wymagania

Poznaj ofertę, która spełni Twoje wymagania. W bogatym katalogu produktów znajdziesz między innymi prowadnice szynowe, wózki szynowe oraz prowadnice do frezarki. Gwarantujemy staranność wykonania! Wszystkie dostępne w naszym sklepie produkty są solidne i trwałe. Zależy nam na satysfakcji klientów, dlatego stale poszerzamy dostępny asortyment. Zamawiając u nas, możesz liczyć na:

  • niskie ceny,
  • profesjonalną obsługę,
  • szybką realizację zamówienia.


Niewystarczające smarowanie prowadzi w przypadku prowadnic ślizgowych do zniszczenia powierzchni ślizgowych. Smar musi być doprowadzany do wielu punktów powierzchni ślizgowych. Wózki szynowe potrzebują jedynie minimalnej ilości smaru, dostarczanego przez zwykłe doprowadzenie do wózka jezdnego.

Skontaktuj się z nami i jeszcze dziś zamów prowadnice szynowe, wózki liniowe, wózki szynowe oraz prowadnice do frezarki!