Sklep czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:30 do 15:30

Płytki montażowe

 

 

 

 

W naszym sklepie czekają na Państwa płytki montażowe, czyli płytki mocujące. Są one nieodzownym elementem pasów zębatych otwartych i posiadają frezowanie dostosowane do kształtu zębów danej podziałki i typu pasa. Płytki te gwarantują właściwe zamocowanie pasa i zapobiegają jego poślizgom oraz wystrzępieniom możliwym w razie nieodpowiedniego zamocowania. Mogą one nie tylko mocować pas, ale i ograniczać ruch przekładni.

Pasy zębate są wyborną alternatywą dla pasków klinowych. Ich konstrukcja sprawia, że nie ma możliwości poślizgu między paskiem a kołem. Ponadto naciąg pasa zębatego może być mniejszy niż klinowego, co sprzyja wydłużeniu żywotności aplikacji. Jeśli układ ma być prawidłowo zsynchronizowany i wydajny zachowując przy tym cichą pracę, pasy zębate wraz z płytkami mocującymi sprawdzą się doskonale.

Łączenie pasa i płytki śrubami należy wykonywać tylko na nieuszkodzonych końcach pasa. Najlepiej, jeśli pas zazębia się z płytką co najmniej na sześciu zębach – to daje gwarancję przenoszenia całej siły.