Sklep czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:30 do 15:30

CW230 2-fazowy sterownik silnika krokowego

 

CW230 2-fazowy sterownik silnika krokowego

Charakterystyka:


Sterowniki silnika krokowego CW230 to urządzenie o wysokiej wydajności i niskiej cenie. Zaprojektowany w oparciu o wysoką technologię sterowania dla 2 lub 4 fazowych silników krokowych o prądzie sterowania poniżej 3A, takich jak 57BYG, 42BYG. Posiada 7 rodzajów kroków, gdzie maksymalna liczba kroków wynosi 1/64. Częstotliwość próbkowania wynosi 20 kHz dzięki czemu wyeliminowano zakłócenia pochodzące od silnika. Inną unikalną funkcjonalnością jest automatyczna redukcja natężenia prądu, gdy silnik zostaje zatrzymany, co powoduje mniejsze nagrzewanie się silnika i napędu.

 

 

 • Zasilanie (DC)24V~36V
 • Prąd wyjściowy:0.9~3A
 • Mikrokroki:1(1.8º),1/2,1/4,1/8,1/16,1/32,1/64
 • Zabezpieczenie przed : przegrzaniem, niewłaściwym podłączeniem, automatyczne przełączanie połowy natężenia
 • Wymiary:115mm*72mm*32mm
 • Waga:<300g.
 • Środowisko pracy:Temperatura-15~40 Wilgotność<90%.

 


Porty I/O:

 

 1. VCC+DC przyłącze dodatniego potencjału (Uwaga:Nie może zostać przekroczone 40 V, aby moduł nie został uszkodzony)
 2. GND:DC przyłącze ujemnego potencjału
 3. A+,A-:Cewka A silnika
 4. B+,B-:Cewka B silnika
 5. CP +,CP -:Sygnał impulsowy +5V (działa na zbocze narastające, czas narastania powinien być większy niż >10µS)
 6. CW +,CW-: Sygnał kierunkowy, sygnał przyjmuje niski lub wysoki poziom, działa na każde zbocze narastające
 7. REST+,REST-: Sygnał zezwolenia

 


Uwagi:

 

 

 1. Gdy temperatura otoczenia jest wysoka lub sterownik pracuje w układzie o natężeniu prądu ponad 2A, należy ustawić moduł na dużej metalowej powierzchni lub użyć wentylatora, aby zapewnić nieprzerwaną pracę modułu przez długi czas.
 2. Automatyczne przełączanie na połowę natężenia: jeśli urządzenie nie wysyła sygnału kontrolnego przez okres 0.5 sekundy, sterownik automatycznie przełącza się na połowę obecnego natężenia dla oszczędności energii elektrycznej, prądu fazowego uzwojenia elektrycznego.
 3. Ochrona przed podłączeniem niewłaściwej fazy: gdy dwufazowa maszyna jest podłączona do sterownika, użytkownik jest w stanie podłączyć trzecią fazę, co powodowałoby poważne uszkodzenia sterownika. Układ ochronny znajduje się w sterowniku, gdy użytkownik błędnie podłączy obwód nie spowoduje to uszkodzenia sterownika, ale silnik zacznie działać nieprawidłowo – nastąpią wstrząsy, a moc silnika będzie niewielka. Należy wówczas sprawdzić popra