Sklep czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:30 do 15:30

Bloki łożyskujące pod śruby napędowe


W celu podparcia obracających się elementów montowane są bloki łożyskujące. Oś śruby napędowej zamontowana jest równolegle do powierzchni montażu elementów typu EK i EF (wersja stojakowa) lub prostopadle do powierzchni montażu części typu FK i FF (wersja czołowa). Występują również one w opcji uniwersalnej typu BK i BF, gdzie powierzchnia montażu może być równoległa lub prostopadła do osi śruby napędowej. Bloki łożyskujące zazwyczaj wykonane są z żeliwa lub ze stali. Charakteryzują się także wysoką trwałością i cichą pracą oraz dużą dokładnością działania.
 

Inne ważne cechy

Ich wykorzystanie to zapewnienie stabilnej pracy przede wszystkim takich elementów maszyn, jak przekładnie trapezowe czy kulowe. Dzięki nim możliwe jest zarówno usztywnienie śruby napędowej, jak i trzymanie jej prawidłowej pozycji przy pracy silników nawet na bardzo wysokich obrotach. Dzięki temu można osiągnąć bardzo wysoki komfort pracy dla operatora maszyny.
 

Możliwości wyboru optymalnego elementu

Dobór odpowiedniego bloku łożyskującego może być dokonany w oparciu o średnice wału, jak i wielkości obciążeń promieniowych i osiowych. Bloki łożyskujące posiadają w zależności od typu i rozmiaru otwory wewnętrzne pod śruby napędowe o średnicy od 10 do 40 mm. W ofercie ABCNC łącznie można znaleźć kilkadziesiąt propozycji zróżnicowanych pod względem parametrów technicznych, w tym przede wszystkim ich rozmiarów czy rodzaju montażu.
 

Opcje wykorzystania bloków łożyskujących

Elementy te są stosowane w wielu maszynach przemysłowych, wykorzystywanych w licznych branżach stosujących obróbkę metali w swojej pracy. Przede wszystkim zaliczyć można do tego grona obrabiarki, ale też szlifierki czy wiertarki, które funkcjonują w oparciu również o sterowanie numeryczne, a wykonywane przez nich działania pozwalają na uzyskiwanie bardzo precyzyjnych efektów.